Voda v zahradě. Od koupání až po pohodové kochání.

Zamyslete se nad možností se propojit s přírodou ve všech směrech a užívat si příjemné mikroklima v rámci Vaší zahrady. V současnosti můžeme vytvořit mnoho podob vody v zahradě od koupacích jezírek a biobazénů, která jsou určený ke koupání, přes okrasná jezírka až po různé tůňky, vodopády a jiné vodní prvky. Naší snahou je v případě jezírek určených ke koupání respektovat stahovené postupy asociace biobazénu a jezírek v ČR (abaj.cz). Užijte si radost, kterou voda jakožto nositel života, v zahradě přináší.

Zahradní jezírka

Biobazén Bazén na zahradě bez chemie?

Biobazén neboli bazén bez stálé chemické úpravy vody je technologicky nejdokonalejší typ jezírka. Cílem je voda s minimem živin k čemuž si obecně dopomáháme pomocnou technikou a filtrací vody.

Biobazén bazén Biobazén bazén Biobazén bazén Biobazén bazén

Biobazén - 4x inspirace ze zahraničí níže

Biobazén - inspirace Biobazén - inspirace Biobazén - inspirace Biobazén - inspirace

Koupací jezírko Toužíte po koupání u Vás na zahradě?

Stavbou vhodného koupacího jezírka na zahradě svého domu potěšíte svoje smysly. Budete s vašimi dětmi pozorovat život na dně jezírka a užijete si přírodního koupání ve vodě s rostlinami, díky nimž dochází k eliminaci živin, neboli dočištování vody.

Koupací jezírko Koupací jezírko Koupací jezírko Koupací jezírko

Koupací jezírko - 4x inspirace ze zahraničí níže

Koupací jezírko - inspirace Koupací jezírko - inspirace Koupací jezírko - inspirace Koupací jezírko - inspirace

Okrasné jezírko Potěšení vašich smyslů

Je-li vaším snem mít vodu na zahradě spíše za účelem okrasným a pozorovat chování jezírka během ročních období nebo třeba jen sledovat využívání jezírka ostatními živočichy na vaší zahradě, pak je vhodnou volbou okrasné jezírko.

Okrasné jezírko Okrasné jezírko Okrasné jezírko Okrasné jezírko

Malé vodní prvky Zahradní potůčky či něco jiného?

Uvažujete o bezpečném vodním prvku u rodinného domu? Chcete snížit riziko úrazu dětí na zahradě a přesto toužíte mít u domu vodu a svěží vzduch? Pak využijte nejrůznější vodní hry, prvky nebo malá okrasná jezírka.

Malé vodní prvky Malé vodní prvky Malé vodní prvky Malé vodní prvky

Vodopády Příjemné osvěžení u terasy

Inspiraci k tomuto okruhu hledejte například v surové horské přírodě. Námi vytvořené vodopády simulují pohyb vody tekoucí po kamenech nebo padající přímo do vodní tůně, podobně jako tomu je v horských oblastech.

Vodopády Vodopády Vodopády Vodopády

Chcete vodu v zahradě? Kontaktujte nás