Údržba zahrad Jak nato?

Rádi vám řekneme co a jak je třeba po samotné realizaci zahrady a můžete relaxovat péčí o svoji novou zahradu. Pokud máte o relaxu jinou představu nebo nemáte kapacity či odbornost pro některé úkony, jsme schopni většinu zabezpečit my. Nejčastěji probíhá péče o zahrady v rámci jarního a předzimního servisu, případně 1x za cca 8 týdnů. Bohužel vzhledem k našim kapacitám přijímáme stále méně servisů zahrad, které jsme sami nerealizovali.

Údržba zahrad

Zeleň Kdy a o kolik zastřihnout.

Vše bude růst. Doporučujeme investované peníze do samotné zeleně podpořit péčí o ni. Záhony, kde jsou trvalky, je vhodné pravidelně zbavovat plevele, přihnojovat a zalévat. Keře v soliterní nebo skupinové výsadbě a stromy doporučujeme udržovat řezem, přihnojovat, zalévat a chránit proti chorobám a škůdcům. Odvděčí se nám zato krásou po mnoho let, o příznivém vlivu na naši vnitřní pohodu nemluvě.

Zeleň Zeleň Zeleň Zeleň

Trávníky Každý má jinou představu o kvalitě.

O tento asi nejrozšířenější vegetační prvek může být péče maximálně jednoduchá, a to v rámci posečení a občasného pohnojení, ale stejně tak vrcholně sofistikovaná. Začít můžeme sekáním a typem sekačky, dále hnojením a hnojivy, poté zálivkou a jak zalévat. Zapomenout nesmíme také na odplevelování a ochranu proti škůdcům a v neposlední řadě můžeme zmínit vertikutaci, aerifikaci, pískování atd. Trávník o sobě vše a vždy okamžitě řekne, proto s jeho velikostí a tedy údržbou počítejme již při zakládání zahrady.

Trávníky Trávníky Trávníky Trávníky

Někdo by to měl udělat Kontaktujte nás