Trávník Kolik ho vlastně potřebuji?

Najde si místo ve většině zahrad a jeho provedení lze docílit více způsoby. Můžeme jej realizovat výsevem nebo pokládkou předpěstovaných trávníkových koberců. Je možné si vybrat z osiva parkové, fotbalové nebo luční směsi. V závislosti na zvoleném druhu směsi nám vyplyne požadavek na jeho údržbu. Kvalita budoucího trávníku je individuální dle představy zákazníka, ale je jasné, že bez vody, občasného pohnojení a pravidelného sekání to nepůjde.

Travní koberce

Trávníkové koberce Můžeme využívat prakticky ihned.

Rozdíl je v tom, že trávníkové koberce jsou asi 11 měsíců pěstované v trávníkové školce a jsou tedy o něco dražší než realizace výsevem. Cena však není srovnatelná se samotným výsevem. Porovnatelná je až tehdy, když přičteme investice do dosevů, chemických ošetření, hnojiv, zalévání atd. - tedy do doby než dosáhneme kvality kobercového trávníku. Pokud ji vůbec někdy dosáhne. Zajímavou alternativou je z pohledu ceny část koberců položit a zbytek doset osivem.

Trávníkové koberce Trávníkové koberce Trávníkové koberce Trávníkové koberce

Trávník setý Má svoji logiku.

Trávník realizovaný výsevem je častým řešením a mnohdy z pohledu konečné kvality i ideální volbou. Je však třeba počítat s tím, že výsev trávníku se nerovná trávníkový koberec. Pokud nebude trávník dále šlechtěný, nelze očekávat výborné výsledky a kvalitu. Následná péče po výsevu není standardní a tedy ani placená ve výsevu. Lze si ji však v určité míře domluvit. Tato volba je ideální pro toho, kdo má péči o trávník jako takový sám o sobě rád a má na ní časový prostor.

>Trávník setý >Trávník setý >Trávník setý >Trávník setý

Louka Krásná to záležitost.

Pokud máme u pozemku větší plochy a nebo nechci trávníku věnovat tolik péče, případně celou zahradu vnímám více přirozeným způsobem, pak mohu volit i alternativu lučních směsí. Krásně kvetoucí různé druhy semen měnící celou barevnou situaci průběžně v čase jsou skvělé. Navíc nepotřebují tolik vody. Jsou pravým opakem luxusních a extrémně opečovávaných golfových trávníků.

Chcete mít zelený a hustý trávník ihned? Kontaktujte nás