Kámen v zahradě. Dost bylo prefabrikátů.

Další z rodiny přírodních materiálů se kterými chceme pracovat. Je vhodný pro dlažby a obruby přes materiál pro zpevnění terenních nerovností formou skal, skalek a suchých zídek až po jedinečné soliterní kameny podtrhující individualitu vaší zahrady. Můžeme volit frakce a druhy od milimetrových velikostí až po několikatunové balvany. Je však třeba pracovat s rozvahou tak, aby vše bylo přirozené, tak jako v přírodě a nikoliv kýčovité a nevkusné. Proto je nutné pracovat také s celkovou kompozicí zahrady a jejím osázením zelení.

Vertikální zahrady

Dlažby, obruby, ohniště a další. Od stability k originalitě.

Zpevněné plochy jsou vhodné pro náš pohodlný a bezpečný pohyb a kromě prefabrikátovaných výrobků můžeme využít kámen v jeho mnoha podobách. Pokud jej doplníme ještě jako obrubu záhonů nebo ohniště může vše vypadat uceleně a jednotně.

Dlažba Dlažba Dlažba Dlažba

Skály, skalky a suché zídky. Kámen pro opěrnou funkci.

Skály, skalky a suché zídky. Kámen pro opěrnou funkci. Někdy je terén na zahradě složitějšího charakteru a proto hledáme možnost pro zpevnění svahů, případně způsob, jak vytvořit víceúrovnová řešení. K tomu můžeme využít opět kámen a řešením mohou být skalky, skály nebo pravidelnější suché zídky.

Skály Skály Skály Skály

Líbí se Vám? Kontaktujte nás